Co to są palety i po co są stosowane?

Palety to płaskie sztywne drewniane konstrukcje, które bardzo często wykorzystywane są między innymi do transportu towarów. Ich wymiary są dostosowane tak, aby można było do ich przewożenia używać wózka widłowego. Na rynku europejskim spotkać można klika wymiarów palet jednym z najbardziej powszechnych wymiarów jest 800 x 1200 mm. W Azji z kolei stosowane są standardowe palety o gabarytach 1200 x 1000 mm. Dostępne są również palety w rozmiarach: 1000 x 1200 oraz 800 x 600mm. Palet mają bardzo szeroki wachlarz zastosowań. Najczęściej możemy je spotkać w przemyśle transportowym jak również na halach zakładów produkcyjnych.

Jakie korzyści niesie ze sobą zastosowanie palet w zakładach produkcyjnych?

Zastosowanie palet w zakładach produkcyjnych niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim znacznie usprawnia procesy produkcyjne. Dzięki zastosowaniu palet można bez wysiłku przewozić poszczególne elementy produkcji od jednej maszyny do drugiej. Palety pomagają również utrzymać ład i porządek w magazynie zakładowym. Ma to kluczowe znaczenie dla profesjonalnej obsługi klientów.

Wykonując pracę dla konkretnego odbiorcy można znacznie ułatwić wykonanie odpowiedniej ilości towaru dzięki wykorzystaniu palety o odpowiednim wymiarze. Niejednokrotnie dzięki temu zabiegowi nie trzeba liczyć ilości wyprodukowanego towaru, dzięki czemu w prosty sposób oszczędza się sporo jakże cennego czasu.

Co zyskujemy stosując palety w transporcie?

Stosując palety w przemyśle transportowym zyskujemy przede wszystkim dzięki temu, że jednorazowo więcej towaru może trafić do klienta, nabywcy. Ma to kluczowe znaczenie na przykład w dużych sklepach, do których towar trafia na paletach. Aby zaspokoić potrzeby klientów sklepu wielkopowierzchnoiwego ilość dostarczanego do takiego miejsca towaru musi być bardzo duża. Bez pomocy palet sprostanie wymaganiom klientów byłoby wręcz niemożliwe, generowałoby również znacznie większe koszy związane z transportem. Palety pełnią także funkcję ochronną w czasie trwania transportu towaru, gdyż produkty na nich umieszczone się ułożone tak, aby nic nie uległy uszkodzeniu.

Palety przemysłowe, co to takiego?

Palety przemysłowe potocznie określane również, jako „angielki” to palety, których wymiary są o wiele bardziej zróżnicowane ( większe) niż parametry typowych palet europejskich. Podstawowa różnica pomiędzy europaletami a paletami przemysłowymi jest taka, że europalety podlegają ścisłym normom w zakresie produkcji, wymiarów czy też naprawy. Jeśli chodzi o palety przemysłowe https://www.tefra.com.pl/palety-przemyslowe/ wspomniane wcześniej normy ich nie dotyczą. Nie można jednak zapomnieć, że brak norm, jakości palet przemysłowych niesie za sobą konsekwencje w postaci obniżenia ich trwałości a co za tym idzie niejednokrotnie również funkcjonalności.

Inne zastosowanie palet

Coraz częściej zdarza się, że palety wykorzystywane są nie tylko w transporcie i produkcji. Są one również bardzo modnym materiałem do produkcji niestandardowych mebli.

Comments are closed.

Advertisement
 • Armatura sanitarna do łazienki – jak wybrać?

  Armatura sanitarna do łazienki – jak wybrać?

  Choć marzenia o pięknej łazience żywi prawie każdy, aranżacja tego pomieszczenia tak, by budziło zachwyt, a przy tym uwzględniało kwestie praktyczne jest bardzo trudna. Błędów trudno uniknąć nawet architektom i projektantom wnętrz. Wystarczy jedno niedopatrzenie, nieprzemyślane rozwiązanie, a łazienka przestanie należycie spełniać swe funkcje lub stanie się powodem frustracji w codziennym korzystaniu. Warto postawić więc …Read More »
 • Funkcjonalna i nowoczesna ceramika łazienkowa

  Funkcjonalna i nowoczesna ceramika łazienkowa

  Funkcjonalna i nowoczesna ceramika łazienkowa sprzedawana jest bardzo często w sklepach internetowych. Można w nich znajdować nie tylko podstawowe elementy takie ceramiki, ale również dodatkowe akcesoria pozwalające na dodatkowe ozdabiane pomieszczeń łazienkowych. Warto pamiętać, że zarówno muszle klozetowe jak i wanny czy kabiny prysznicowe powinny być zawsze montowane przez fachowców.Read More »
 • Wymiana walut online – czy to się opłaca?

  Wymiana walut online – czy to się opłaca?

  Chociaż większość ludzi nie śledzi uważnie aktualnego kursu walut, dla niektórych osób ma to znaczenie ogromne. Dotyczy to przede wszystkim zarabiających za granicą, inwestorów, klientów banku decydujących się na kredyt w obcej walucie czy wreszcie często podróżujących. Kiedy liczy się czas trudno poszukiwać najlepszej oferty w kantorach stacjonarnych, zaś dodatkowo przy dużych kwotach przewalutowanie w …Read More »
Wrzesień 2019
P W Ś C P S N
« Cze    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30